XIV Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL

W dniach 24-27 Marca 2022 roku pani Martyna Jagielska uczestniczyła w XIV Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”, zorganizowanej przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Celem Konferencji jest integracja pracowników naukowych, doktorantów i studentów oraz inspiracja do nawiązywania współpracy. Udział w Konferencji umożliwia wymianę poglądów i doświadczeń naukowych w gronie osób reprezentujących różne dziedziny nauki oraz pochodzących z różnych ośrodków naukowych. W dniu 27 marca Pani Martyna przedstawiła prezentację pt: Kreowanie i rozwój innowacyjnej marki na przykładzie JAGIELSKA.DESIGN”.

W tym roku konferencja odbywała się w formie hybrydowej. Przez całe cztery dni konferencji można było uczestniczyć zdalnie za pomocą specjalnie przygotowanej platformy, a w dwóch ostatnich dniach można było uczestniczyć stacjonarnie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Organizatorzy zadbali o komfort prelegentów poprzez udostępnienie platformy do testów z wsparciem asystenta na kilka dni przed docelowym startem wydarzenia. Dodatkowo materiały, które prezentowali uczestnicy były zabezpieczone oraz zweryfikowane pod kątem poprawności zapisu oraz formatu. Dzięki tym rozwiązaniom można było w całości oddać się przekazywaniu przygotowanych treści. Podczas konferencji prezentowane były prace z różnorodnych obszarów nauki – od nauk społecznych po medycynę czy rozwiązania techniczne. Prace były podzielone ze względu na obszary tematyczne, przez co projekt pani Martyny prezentowany był w sesji z obszaru nauk technicznych. Blok prezentacji składał się z 8 wystąpień po 10 minut dla każdego prelegenta. Dany blok tematyczny uwieńczony był dyskusją pomiędzy prelegentami oraz obserwatorami. W ramach zgłoszenia udziału w konferencji opracowywana jest monografia, w której Pani Martyna wraz opiekunką sekcji przygotowały publikację. Doświadczenia zdobyte w trakcie przygotowania artykułu oraz uczestnictwa w Konferencji z pewnością pozytywnie wpłyną na dalszy rozwój Pani Martyny oraz na zainteresowanie powyższą inicjatywą członków Koła Naukowego Inżynierii Produkcji.