Wydziałowa Sesja Studenckich Kół Naukowych 2023

Sesje Kół Naukowych - Foto Wojciech Nowak

W dniu 12 maja 2023 roku na naszej uczelni odbyła się kolejna Sesja Kół Naukowych Wydziału Mechanicznego PK. Sesja odbyła się w trybie stacjonarnym, w sali Rady Wydziału. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, gdzie przedstawiciele aż 19 zespołów mieli za zadanie opisać swój projekt podczas kilku minutowej prezentacji. Koło Naukowe Inżynierii Produkcji było reprezentowane przez 3 zespoły. Pierwszym z nich byli reprezentanci sekcji Obróbki i Obrabiarek CNC w składzie Mikołaj Mosoń, Albert Ryznar, Ewelina Jasz, Gabriela Szafrańska, Kacper Mrozik, Oliwia Mazurkiewicz, Dominika Krupa, Bartosz Pudlik i ich praca pt. „Projekt i wykonanie chwytaka hydraulicznego” pod opieką dr inż. Emilii Franczyk. Kolejne dwa zespoły reprezentowały sekcję Zarządzanie Innowacjami i Systemy Jakości pod opieką dr inż. Sabiny Motyki. Pierwszy projekt pt. „Rozwój innowacyjnego produktu na przykładzie marki JAGIELSKA.DESIGN” został zaprezentowany przez inż. Martynę Jagielską. Następna praca pt. „Opracowanie strategii marketingowej na przykładzie producenta obuwia” została przedstawiona przez dwuosobowy zespół w składzie inż. Natalia Korczak oraz Patrycja Kuca.

Po zakończeniu części prezentacyjnej oraz krótkiej przerwie autorzy projektów zgromadzili się przy swoich plakatach. W tym czasie Komisja konkursowa miała możliwość szczegółowego przeglądu wszystkich projektów oraz zadawania pytań skierowanych do autorów prac. Po tej części rozpoczęły się obrady Komisji, podczas których wyłoniono zwycięzców. W trakcie sesji posterowej odwiedzający wydarzenie żywo dyskutowali o wynikach tegorocznych projektów. Uczestnicy sesji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Na pamiątkowym zdjęciu (dzięki uprzejmości mgr inż. Wojciecha Nowaka) członkowie zespołu z sekcji Obróbka i Obrabiarki CNC.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!