Development in Machining Technolgy – DiM 2023

27 kwietnia 2023 roku na naszej uczelni odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Development in Machining Technology” DiM’2023, skupiająca uwagę na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie technologii obróbki skrawaniem. Wydarzenie przyciągnęło naukowców z różnych państw, którzy mieli okazję zaprezentować swoje badania. Podczas konferencji efekty swojej pracy miało okazję przedstawić również Koło Naukowe Inżynierii Produkcji. Reprezentantami Koła byli członkowie sekcji Obróbki i Obrabiarek CNC i ich praca pt. „Projekt i wykonanie chwytaka hydraulicznego” pod opieką dr inż. Emilii Franczyk. W trakcie prezentacji studenci przedstawili szczegóły techniczne projektu oraz zaprezentowali jego działanie. Praca spotkała się z zainteresowaniem i docenieniem ze strony uczestników konferencji, co jest ogromnym wyróżnieniem.

Była to niezwykła okazja dla członków sekcji koła IP w składzie: Kacper Mrozik, Mikołaj Mosoń, Albert Ryznar, Gabriela Szafrańska, Oliwia Mazurkiewicz, Dominika Krupa, Ewelina Jasz, Bartosz Pudlik, aby podzielić się swoim zaangażowaniem i pracą z szerokim gronem naukowców i ekspertów z całego świata. Wydarzenie to było świetną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi pasjonatami technologii obróbki. Konferencja DiM’2023 była doskonałą platformą do rozwijania wiedzy oraz budowania relacji w środowisku naukowym.