Młodzi pasjonaci nauki z wizytą na WM PK

W dniu 12 marca 2024r. mieliśmy przyjemność gościć na kampusie naszego wydziału grupę ósmoklasistów z Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek. Podczas wizyty zapewniliśmy im możliwość zwiedzenia naszych laboratoriów badawczych oraz zobaczenia sal zajęciowych.

Dodatkowo, zapewniliśmy im atrakcje, takie jak bezpośrednie skorzystanie z symulatora tramwaju i bolidu Formuły 1, interakcję z robotami, skorzystanie z gogli VR co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenia w trakcie wizyty.

W trakcie rozmów z uczestnikami mogliśmy dostrzec ich entuzjazm i zainteresowanie prezentowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami. W laboratoriach mogli oni zobaczyć, jak wygląda praktyczna strona nauki, co skłoniło ich do zadawania wielu pytań i pogłębiania swojej wiedzy. Symulatory,  roboty, prezentowane wyposażenie laboratoriów dostarczyły im nie tylko rozrywki, ale także wglądu w nowoczesne technologie oraz poznanie ich  zastosowania w praktyce.

Wizyta nie tylko umożliwiła nam podzielenie się naszą pasją do nauki, ale także zainspirowała młodych gości do dalszego zgłębiania naukowych tajemnic i rozwoju ich zainteresowań.

Była to dla nas niezwykle satysfakcjonująca i wartościowa interakcja z przyszłymi naukowcami.