Przejdź do treści

Nasi studenci rozwijają kompetencje w Portugalii

Już dwoje studentów z Sekcji Zarządzania Innowacjami i Systemów Jakości Koła Naukowego Inżynierii Produkcji wzięło udział w kursie oraz wyjeździe do Polytechnic Institute of Bragança w ramach programu Blended Intensive Programme. Pani Patrycja Janus uczestniczyła w zajęciach w styczniu br., natomiast Pan Łukasz Kata odbył wizytę w Bragançy w maju 2025 r.

Podczas pobytu w Portugalii studenci brali udział w różnorodnych aktywnościach dydaktycznych, takich jak wykłady, analizy case study czy pokazy, które koncentrowały się na zagadnieniach przedsiębiorczości, zrównoważonego rozwoju, innowacji, najnowszych praktyk zrównoważonego rozwoju oraz w kursie z digital manufacturing. Ważnym elementem programu były także wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach, m.in. w firmie C-Pack, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać procesy produkcyjne i działalność firm z regionu.

W zeszłorocznej edycji zwieńczeniem pobytu były prezentacje przygotowane przez uczestników, zawierające propozycje usprawnień dla odwiedzanych przedsiębiorstw. Studenci opracowali swoje rekomendacje na podstawie zgromadzonych danych oraz wiedzy zdobytej w trakcie zajęć. Natomiast w bieżącym roku studenci zrobili prezentacje opierającą się o projekty wykonanie przy użyciu druku 3D i nowoczesnych skanerów.

Wyjazd stanowił wyjątkową okazję do rozwinięcia praktycznych kompetencji w obszarach zarządzania, innowacji i odpowiedzialnego rozwoju. Umożliwił również nawiązanie międzynarodowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z osobami reprezentującymi różne kultury.

Poniższe zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości uczestników wyjazdów. 

Przejdź do treści